Inwestycja w złoto jest od dawna promowana jako bezpieczna, jako pewna. Sytuacja z 2012 roku jasno pokazała, że cena złota nie zawsze będzie szła do góry. Jednak mimo to sprzedaż złota nie zmalała szczególnie i cały czas jest to świetna forma inwestycji. Działająca we Wrocławiu www.mennicaskarbowa.pl skupia się właśnie na złocie inwestycyjnym, chociaż oferuje również biżuterię. Wyróżnia się też, tym, że prowadzi online sprzedaż złota. Wrocław to tylko jedno z miast, w którym działa.

 

Inwestycja w złoto

 

Jednocześnie wiele osób popełnia sporo błędów przy inwestowaniu w złoto. Warto o tym mówić właśnie na przykładzie Wrocławia, albo większego miasta, ponieważ w nich najwięcej osób statystycznie jest zainteresowana inwestycją w ten metal szlachetny. Sprzedaż złota we Wrocławiu jest też lepiej rozwinięta niż w mniejszych miastach.

 

Największe błędy inwestowania w złoto, to:

 

  • Brak wiedzy teoretycznej. Osoba po prostu patrzy, gdzie odbywa się sprzedaż złota i je kupuje. Często nawet nie zastanawia się czy w różnych miejscach jest dostępne złoto w innej cenie. Idzie do pierwszego lepszego miejsca np. we Wrocławiu i je kupuje.
  • Liczenie na szybki zysk. Wiele osób potwierdzi, że złoto to przede wszystkim inwestycja na długie lata i zabezpieczenie swojego kapitału.
  • Brak fizycznego złota. Niektóre firmy nie prowadzą sprzedaży złota, jednak oferują różnego rodzaju produkty oszczędnościowe, których stopa zwrotu zależy od kursu złota. O wiele lepiej jest po prostu kupić złoto.

 

Inwestując w złoto warto unikać tych podstawowych błędów.