Stomatologia jest jedną z najdroższych dziedzin medycyny, dlatego sporo osób szuka gabinetu stomatologicznego www.villa-dentica.eu , który ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, by trochę zaoszczędzić na usługach dentysty. W ramach umowy z NFZ można wyleczyć dobrze wyłącznie przednie zęby, od trojki do trójki. Tylko na te zęby dentysta zaproponuje nam dobrej jakości plomby, wtedy jak inne zęby za darmo możemy tylko wyrwać. To samo dotyczy koron.

Licówki natomiast zakładamy wyłącznie prywatnie, gdyż usługi dentysty z zakresu stomatologii estetycznej umowa z NFZ nie pokrywa. Jeżeli kilka lat temu w trakcie leczenia endodontycznego mogliśmy dopłacić na miejscu za lepsze materiały, to dziś takiej możliwości już nie ma. Dentysta, który proponuje usługi na NFZ, nie zaproponuje już podwyższenia standardu usług. Jeżeli zależy nam na usługach wysokiej jakości, warto zainwestować w to spore środki finansowe.

Dentysta, który przyjmuje na NFZ, przyjmuje bez skierowania od lekarza rodzinnego, co jest niewątpliwą zaletą, jeżeli zgłosimy się z bólem, otrzymamy pomoc dentysty w tym samym dniu, co jest bardzo cenne, wtedy jak prywatnie nie zawsze trafimy do lekarza tego samego dnia, jeżeli nie mamy dobrych znajomości.