Mieszkańcom mniejszych i większych miast na pewno nieobca jest taka nazwa, takie miejsce jak kancelaria notarialna. Kraków, Rzeszów czy Opole – wszędzie można spotkać tego rodzaju jednostki. Pracują w nich notariusze, dzięki którym umowy i akty nabierają mocy prawnej. Ich działalność dotyczy bardzo wielu branż. Kancelaria http://www.kulakowscy.pl/ oraz bardzo wiele innych nie mogą narzekać na brak zainteresowania.

Notariusze mają za zadanie przede wszystkim nadawanie mocy prawnej wielu różnym dokumentom. Kancelarie notarialne z Krakowa zajmują się tak samo często sporządzaniem testamentów, jak też umów sprzedaży różnego rodzaju majątków, nieruchomości i ruchomości. Ich zasięg jest bardzo szeroki.

Warto wiedzieć, że ceny czynności prawnych wykonywanych przez kancelarie notarialne czy to z Krakowa czy z Warszawy mogą się między sobą znacznie różnić. Tak naprawdę z góry określona jest (czyli przez odpowiednią ustawę) jedynie górna granica tychże kosztów. Dokładną cenę może określić każdy notariusz z osobna.

Jeśli mieszkasz w Krakowie i poszukujesz kancelarii notarialnej, bez problemu takową odnajdziesz. Można je znaleźć zarówno na obrzeżach miasta, jak i w jego centrum. Warto zorientować się, jakie są ceny takich czynności notarialnych.

Kancelaria notarialna – Kraków – przykładowa czynność Cena
Opłata sądowa za wpis własności do Ksiąg Wieczystych 200 zł
Protokół dziedziczenia 100 zł
Udzielenie pełnomocnictwa do jednej czynności 30 zł
Sporządzenie testamentu 50 zł