Czy to w ogóle możliwe, ze wystrój pomieszczenia czy domu może zmienić poziom energii człowieka ? Aby to sprawdzić wystarczy wejść do kilku domów i przekonać się, czy dobrze się czujemy w tym wnętrzu, czy nie. Potem trzeba jeszcze przeanalizować, jak wyglądały pomieszczenia i wyciągnąć wnioski. Oczywiście będzie to w dużej mierze zależne od osobistych predyspozycji i preferencji, ale można wyciągnąć pewne reguły dotyczące wpływu wystroju i kolorów na stan emocjonalny, poziom energii a nawet potencjał twórczy człowieka.

 

W dzisiejszych tendencjach urządzania mieszkań wyraźnie widać dbałość o każdy szczegół, o dobór kolorów i ustawienie mebli. I dzieje się nie tylko ze względów estetycznych i funkcjonalnych, ale bierze się pod uwagę również wpływ otoczenia na samopoczucie mieszkańców. Dowiedziono bowiem, że swobodna przestrzeń, duże czyste powierzchnie, jasne kolory i rozproszone, wielopunktowe oświetlenie nie tylko przyczynia się do odpowiedniego relaksu w zaciszu domowym. Wnętrza domów, urządzone według tych nowoczesnych ale prostych zasad pomagają domownikom w odzyskaniu spokoju wewnętrznego, oddzieleniu się od tak powszechnego stresu i, co najważniejsze, naładowaniu wewnętrznych baterii czyli podniesieniu poziomu energii do dalszych zadań.

 

To ciekawe, bo okazuje się, że wyzwanie dla dzisiejszych architektów wnętrz nie ogranicza się już tylko do estetycznego i harmonijnego wystroju. https://homekoncept.shop/wnetrza.html , witryna, która jest poświęcona kompleksowemu wyposażeniu domów, prezentuje aranżacje, które od samego patrzenia dodają energii. Jakie są cechy charakterystyczne tych aranżacji ?

 

  • Nowoczesność, szyk i prostota, to pierwsze cechy , które rzucają się w oczy
  • wnętrza domów są bardzo przestronne, oszczędność w doborze mebli i sprzętów pozostawia wystarczająco dużo miejsca na pozytywna energię, która zdaje się unosić pomiędzy elementami wystroju.
  • Kolory tych wnętrz to szarość, beż, odcienie bieli i czerni. W takich domach każdy poczuje się energetycznie.