W przypadku pogrzebów niezwykle istotna jest rola firmy pogrzebowej np. w Krakowie . To właśnie ta firma ma za zadanie pomóc nam w organizacji ostatniej drogi bliskiej nam osoby. Od podejścia firmy pogrzebowej zależy to, jak będzie przebiegać w kuluarach cała ceremonia, daltego jej wyboru nie można pozostawić przypadkowi. Kraków jest miastem posiadającym bardzo ważne tradycje związane z ceremonią pochówku.

 

W mieście tym znajduje się przede wszystkim Wawel – miejsce, w którym pochowani są dawni Władcy Polski, którzy przysłużyli się naszemu krajowi swoimi wybitnymi zasługami. Zamek na Wawelu od lat wzbudzał podziw i szacunek nie tylko mieszkańców, ale również przyjezdnych, dlatego właśnie postanowiono organizować tam najważniejsze pogrzeby. Kraków, Wrocław, czy Białystok również mają takie miejsca, w których znajdują się groby najważniejszych dla danego miasta osobistości. Zazwyczaj darzone są odpowiednio dużym szacunkiem, a pogrzebów osób cywilnych jest tam niewiele. Wiąże się to głównie z państwowym charakterem miejsca, gdyż właśnie taki się mu nadaje.

 

Cmentarze o charakterze państwowym są również odwiedzane w trakcie najważniejszych świąt narodowych, ponieważ pamięć o najważniejszych zmarłych powinna być zawsze. Bez względu na to, czy państwowe, czy cywilne są trudne, właśnie pogrzeby. Kraków, Wrocław, czy Szczecin – mieszkając w tych miastach możesz mieć pewność, że Twój bliski będzie miał godny pochówek.