Dentysta Jacek Sumara to specjalista z doskonałego gabinetu dentystycznego, z którego usług miałam okazję niedawno skorzystać. Niestety, obecnie przybywam w dość znacznej odległości od niego (wyjazd służbowy), a strasznie rozbolał mnie ząb. Szukam dobrego specjalisty, jakim jest dentysta. Krzeszowice i okolice – to miejsca, które mnie interesują.

Muszę podkreślić, że jestem osobą dotkniętą dentofobią. Dentystów boję się więc jak ognia. Gdy siadam na fortelu stomatologicznym, od razu oblewa mnie zimny pot. Cała się trzęsę, nie potrafię zapanować nad oddechem. Idealny dentysta? Empatyczny i wyrozumiały dentysta (Krzeszowice to miejscowość, w której mam nadzieję go znaleźć). Chciałabym, aby brał pod uwagę moje uczucia i gdy stwierdzę, że otrzymałam zbyt mało znieczulenia, bez oporów zaaplikował mi większą dawkę. Słyszałam, że w Krzeszowicach jest gabinet, w którym dentysta i jego asystentki bardzo dbają o komfort psychiczny pacjentów – serwują kawę, miło rozmawiają i starają się odwrócić uwagę od aktualnie wykonywanych zabiegów.

Bardzo zależy mi na odpowiedzialnym, otwartym specjaliście, jakim jest dentysta. Krzeszowice są miejscowością, w której obecnie przebywam i w której muszę leczyć bolącego zęba. Chciałabym trafić do gabinetu, w którym poważnie potraktowana zostanie również moja fobia. Fobie są ostatnio modne, jednak ja swojej sobie nie wymyśliłam. Naprawdę panicznie boję się każdego dentysty!

Cena zabiegu nie gra dla mnie roli. Zdecydowanie ważniejsze jest zrozumienie, jakie mam nadzieję uzyskać od lekarza, którym jest dentysta. Krzeszowice mogę ostatecznie opuścić, byle tylko spotkać na swej drodze takiego dentystę, który będzie otwarty na dialog ze mną i podejdzie do mnie i mojego schodzenia w sposób wyrozumiały. Mam nadzieję, że mi się to uda.