Prawidłowo stosowana terapia Gersona powinna się składać z 3 elementów – terapia sokowa, lewatywa z kawy oraz suplementy. Terapia Gersona traci sens bez choćby jednego z nich, twierdzą specjaliści z www.well-ness.pl/suplementy-terapia-gersona/ . Dlaczego tak? Otóż te wszystkie elementy są niezbędne i się znakomicie uzupełniają. Lewatywa z kawy maksymalnie oczyszcza jelita, cały układ pokarmowy, krew i cały organizm, jednak ma jeden zasadniczy minus, wypłukuje również dobre bakterie, mikroelementy oraz odwadnia organizm, dlatego właśnie w terapii Gersona stosuje się suplementy diety oraz soki.

Dostarczają one niezbędne witaminy i uzupełniają niedobór. Z kolei spożywanie samych suplementów i soków bez stosowania lewatywy również marnuje efekty terapii Gersona, ponieważ złogi, które są gromadzone w jelitach, tworzą powłokę, która hamuje wchłanianie wartościowych elementów i one się wypłukują z organizmu. Dzięki świeżym sokom z owoców i warzyw, lewatywie z kawy oraz suplementom diety terapia Gersona od wielu lat skutecznie pomaga walczyć z rakiem, cukrzycą, gruźlicą i innymi chorobami cywilizacyjnymi.

Tylko prawidłowo prowadzona terapia po wstępnej konsultacji z lekarzem przyniesie wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucie. W innym wypadku może zaszkodzić i na przykład wypłukać organizm z witamin i minerałów.