Obecnie w Krakowie oraz innych dużych, polskich miastach można spotkać się z ofertą wielu firm ( odwiedź stronę ), które organizują rozmaite, w większości niezwykle przydatne szkolenia. Zainteresowanie nimi jest naprawdę spore, bo szeroka oferta trafia do wielu odbiorców.

Przede wszystkim można spotkać dwa rodzaje szkoleń. Pierwszy z nich to kursy otwarte, w których uczestniczyć może tak naprawdę każdy. Osoby zupełnie prywatne zapisują się na takie kury, wpłacają wymaganą kwotę, a potem odbywają określoną liczbę godzin takiego kursu. Są także szkolenia zamknięte, z których w większości, przynajmniej w Krakowie, korzystają firmy. Takie kursy skierowane są do firm, które szukają kursów dla swoich pracowników. Pracodawca, a więc w tym przypadku klient, określa swoje wymagania, wie, czego mają się nauczyć jego pracownicy i taki kurs wybiera.

Istnieją także inne rodzaje szkoleń. Sporym zainteresowaniem cieszą się kursy tematyczne, na których można nauczyć się konkretnych umiejętności, np.

  • obsługi programów graficznych,
  • języków obcych.

Z biegiem lat coraz popularniejsze są jednak kursy uczące zachowań i stosunków międzyludzkich. Takie są szczególnie chętnie wybierane przez środowiska korporacyjne. Dzięki nim można znacząco zmienić atmosferę w miejscu pracy.