Strona główna » Apartamenty inwestycyjne

Apartamenty inwestycyjne

W dzisiejszych czasach,w dobie kryzysu związanego z podniesieniem stóp procentowych, każda możliwość inwestowania w nieruchomości jest bardzo odważnym krokiem. Niejednokrotnie jednak taka ryzykowna inwestycja to przysłowiowy strzał w „dziesiątkę”. Może stać się dla nas miejscem regularnego wypoczynku, jak również dodatkowo przynosić regularne wpływy.

Produkt ten dedykowany jest osobom dysponującym odpowiednim własnym wkładem finansowym. Zakup takiego apartamentu inwestycyjnego musi być bardzo dokładnie przemyślany i przekalkulowany pod względem opłacalności, zarobku, kosztów utrzymania oraz korzystnej lokalizacji. Miejsce musi mieć świetny widok,najlepiej blisko centrum turystycznego, które gwarantuje pewny dopływ klientów. Oddalona lokalizacja apartamentu, spowoduje przyrost niepotrzebnym kosztów związanych z transportem i dodatkowym promowaniem nieznanego miejsca.

Są zatem dwa wyjścia : kupujemy tanio i sprzedajemy drogo lub kupujemy i zaczynamy wynajmować. Pierwsza opcja jest zyskiem jednorazowym, musimy jednak pamiętać, iż od momentu zakupu takiego apartamentu do chwili sprzedaży upłynie jakiś czas, a my w musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami tzn. choćby ogrzania czy opłata czynszu lokalu. Druga opcja niesie za sobą stały , comiesięczny zysk, zależny jednak od wielu czynników jak np. wspomniana wcześniej lokalizacja. W miejscowościach nadmorskich sezon zwykle jest krótszy, zależny od słonecznej pogody. W rejonach górskich sezon trwa praktycznie cały rok. Do zysków należy odjąć bieżące wydatki, opłaty oraz koszty ewentualnych remontów co kilka lat. Bardzo ważnym aspektem wynajmu apartamentu jest odpowiednia promocja. Obecnie najlepszą oceną cieszą się miejsca promowane w mediach społecznościowych.

Czy zatem warto inwestować? Wszystko zależy od obecnej sytuacji na rynku. W dobie szalejącej pandemii covid -19 wielu inwestorów wycofało się ze względu na strach przed utratą oszczędności. Przy podejmowaniu decyzji należy więc uwzględnić ryzyko, szacowany zysk oraz własne oczekiwania dotyczące inwestycji.