Strona główna » Dlaczego warto inwestować w apartamenty?

Dlaczego warto inwestować w apartamenty?

Galopująca inflacja i ciągle rosnące ceny nieruchomości sprawiają, że coraz więcej osób zaczyna szukać dobrych sposobów na ulokowanie kapitału. Jako że trzymanie środków finansowych na kontach bankowych czy lokatach mija się z celem, szukamy rozwiązań gwarantujących duży zysk i pełne bezpieczeństwo. Czy istnieje taki sposób? Oczywiście, że tak!

Inwestycja w apartamenty – na tym można naprawdę zarobić!

Decydując się na inwestycję w nieruchomości, możemy liczyć na całkiem dobry zysk. Wystarczy spojrzeć kilka czy kilkanaście miesięcy wstecz, by przekonać się, jak mocno wzrosła ich wartość. Zakup apartamentu inwestycyjnego można przeprowadzić z myślą dalszej odsprzedaży lub wynajmie. Oba sposoby mają swoje plusy i minusy, ale najważniejszą ich zaletą jest fakt, że jest to doskonała i przede wszystkim bezpieczna lokata kapitału, która nie przyniesie strat.

Wynajem apartamentu inwestycyjnego

Jeśli zdecydujemy się na wynajem apartamentu, musimy nastawić się na wieloletni zwrot inwestycji. Jeżeli jednak mamy wystarczająca ilość wolnych środków, to takie rozwiązanie jest warte uwagi. Pozwala zapewnić stałe źródło dochodu i zdywersyfikować jego źródła. W momencie zakupu pod dalszą odsprzedaż, na zwrot inwestycji nie musimy czekać całymi latami. Warto jednak kupując apartament w stanie deweloperskim odpowiednio go wykończyć. Stworzenie luksusowego wnętrza to pomysł, który musi zapewnić solidny zysk. Oczywiście wiąże się to z zainwestowaniem kolejnej porcji pieniędzy, ale w przypadku odsprzedaży sensowny zwrot można uzyskać już po 12-24 miesiącach od zakupu.

Wydaje się, że niezależnie od przeznaczenia danego apartamentu inwestycja w takie nieruchomości jest stale opłacalna i zapewnia zarówno zysk krótkoterminowy (w przypadku odsprzedaży), jak i długoterminowy (wynajem). Wybierając dobrze zlokalizowane apartamenty, możemy mieć pewność, że na takie inwestycji nie stracimy. Jeśli będziemy mieli odrobinę szczęścia i inflacja dalej będzie tak wysoka, zyski przyjdą szybciej, niż mogłoby się to w pierwszej chwili wydawać. Inwestujmy w apartamenty, bo to się opłaca!