Strona główna » Nowoczesne formy inwestycji – system condo

Nowoczesne formy inwestycji – system condo

System condo – podobnie jak i wiele innych sposobów na inwestowanie i pomnażanie kapitału jest wynalazkiem bogatych zachodnich krajów. Od kilku lat zyskuje on w Polsce coraz większą grupę zwolenników. Dla wielu osób system ten jest kompletnie nieznany, jeżeli jednak chcesz dowiedzieć się, na czym on polega i w jaki sposób możesz inwestować w niego swoje pieniądze, to zapraszam do lektury tego wpisu.

System condo – co to takiego?

Nazwa systemu wywodzi się od dłuższego słowa łacińskiego condominium, które oznacza „współpanowanie”. To bardzo dobrze oddaje istotę tego rodzaju inwestycji. W tym przypadku mamy do czynienia z dużym kompleksem nieruchomości, który nie należy do jednego właściciela, ale ma wielu różnych. Nieruchomość podzielona jest na jednostki. W takiej inwestycji lokal jest wykupywany przez inwestora na własność, oczywiście ma on również dostęp do części wspólnych obiektu. Jak łatwo się domyślić, zakupione apartamenty inwestycyjne można wynajmować i czerpać z tego korzyści. Więcej informacji o inwestycjach oraz ofertę znajdziecie na stronie Condo.pl.

Dużą zaletą takiej inwestycji jest brak konieczności indywidualnej obsługi gości. Nie musimy się martwić za każdym przyjazdem nowego gościa i otwierać mu drzwi. Tym zajmuje się operator, który odpowiada za wszystkie czynności, które są niezbędne do utrzymania apartamentu na odpowiednim poziomie. Operator również w ramach umowy zobowiązany jest do świadczenia innych usług. Do obowiązków operatora również należy zadbanie o działania marketingowe.

Kto odpowiada za zyski i straty?

Jak widać, w przedsięwzięcie to zaaranżowane są dwa podmioty. Właściciel lokalu oraz jego operator. Oczywiście inwestycja, aby uznać ją, za udaną musi na siebie zarabiać. Jak w każdym biznesie kiedy nie przynosi on dochodów, właściciel zaczyna szukać winnych osób. Zanim jednak zaczniemy kogoś oskarżać, warto dokładnie sprawdzić, czy operator wywiązuje się ze swoich obowiązków. Wszystko to będzie dokładnie opisane w umowie pomiędzy inwestorem a operatorem.